Czy warto samemu komponować perfumy? Wizyta w Mo61 Perfume Lab.

Witam Was moje drogie,
Dziś chciałabym podzielić się z wami odczuciami dotyczącymi wizyty w Mo61 Perfume Lab.

Krótki opis:

Mo61 to miejsce gdzie samemu przy pomocy specjalistów jak pisze firma można skomponować perfumy (30, 50, 100 mL). Sklep – laboratorium przypomina aptekę z wystawionymi flakonami z różnego rodzaju zapachami, są to nuty górne – takie związki które są lotne i szybko odparują z powierzchni skóry, środkowe – decydują o zapachu kompozycji oraz dolne – składające się z nie lotnych substancji, pozostaje po odparowaniu kompozycji, zawiera utrwalaczy.

Pani/ pan w sklepie po kolei przedstawia grupy zapachów otwierając poszczególne flakony, my wybieramy odpowiadający nam zapach po powąchaniu korka. Wybieramy tak kolejne grupy zapachów. Poprzez odpowiednie utrzymanie korków w ręce pani ekspedientka prezentuje nam zapach jaki w danej chwili skomponowaliśmy. Pod koniec miesza wybrane przez nas zapachy w proponowanym  przez siebie stosunku objętościowym, a następnie koryguje z nami zapachy trzykrotnie zmieniając stosunek poszczególnych kompozycji wedle naszych preferencji. Następnie perfumy są przelewane do flakonika i opatrywane naklejką z wymyśloną przez nas nazwą.

Perfumy Helikonia

Parę słów ode mnie:

Z mojego punktu widzenia jako trochę bardziej eksperckiego laika:) technologia wykonywania perfum i dobór zapachów jest o wiele bardziej skomplikowany i aby uzyskać pełnię zapachu sztaby wykwalifikowanych „wąchaczy” pracuje nad kompozycjami perfum. Dodatkowo perfumy są jak wino, po zmieszaniu poszczególnych składników perfumy dojrzewają, powoli reagują ze sobą poszczególne składniki różnych kompozycji. Dopiero po tym okresie (który także może zachodzić jeszcze w butelce) perfumy nabierają pełnego bukietu tworząc harmonijny zapach uwalniający się na skórze stopniowo. Dodatkowo nie znalazłam informacji na stronie Mo61 czy stosowane przez firmę substancje zapachowe są naturalne czy syntetyczne.

Podsumowanie:

Generalnie rzecz biorąc wizyta w Mo61 jest bardzo przyjemna, obsługa sympatyczna. Dla poznania własnych preferencji zapachowych warto wybrać się tam choć raz.
Sądzę, że wizyta w Lab. jest idealnym prezentem na urodziny czy inną okazję.

Przeczytaj także