Felicea NATURAL, korektor

Jeśli ktoś śledzi mojego bloga, choć trochę:) to wie, że jest on dość młodym blogiem. Ze względu na liczne obowiązki dziecko, doktorat, początkująca firma, nie zawsze mam czas na regularne wpisy. I czas na komunikację z firmami kosmetycznymi z pytaniem o współpracę na zasadach kosmetyk-ocena. Czasem firmy chyba boją się ocen ich produktów i się wycofują. Tym bardziej ucieszyła mnie szybka odpowiedz firmy Felicea i błyskawicznie dostarczona do mnie paczka:)
Firma Felicea zajmuje się produkcją kolorowych kosmetyków wytworzonych z naturalnych składników.

Coraz więcej, w zasadzie większość firm Polskich zajmuje się kosmetykami naturalnymi, z produktów naturalnych czy nawet jak ostatnio miałam przyjemność usłyszeć EKSTREMALNIE naturalnymi. Są to jednak producenci kosmetyków do pielęgnacji, peelingów czy olejów. Firma felicea jest jedną z nielicznych firm POLSKICH produkujących kosmetyki kolorowe z surowców naturalnych.
Kosmetyki te nie posiadają certyfikatów np.  Natural and Organic Cosmetics czy Ecocert, ale jak wiemy takie certyfikaty wiążą się z dużymi opłatami jak, również nie zawsze są wyznacznikami dobrego składu… Np. coś może być posiadać certyfikat „naturalny kosmetyk” a mimo tego zawierać syntetyczne związki (np. do 5%).

Wracając do wątku oceny, na moją prośbę przysłano mi korektor.

Wszystkie korektory posiadają podobny skład, różnią się ilością i typem barwników/pigmentów kolorowych (odpowiadają za krycie) oraz ilością i jakością rozpuszczalników/emolientów (rozprowadzanie). Ich trwałość oraz forma zależą od dodanych emolientów. Dobre rozprowadzanie na skórze warunkuje dodatek emolientów suchych, a trwałość np. wosków, jak w opisanym przykładzie.

felicea

Poniżej skład i ocena kosmetyku

Składnik (INCI)

Działanie

Opis

Ricinus Communis Seed Oil Emolient, Kondycjonująca skórę Olej z nasion rącznika pospolitego (olej rycynowy)
Capric Triglyceride Kondycjonująca skórę, Emolient Uwodornione glicerydy z oleju kokosowego. Emolient suchy, poprawia rozprowadzanie kosmetyku na skórze, może wykazywać właściwości komedogenne.
Hydrogenated Vegetable Oil Emolient, Kondycjonująca skórę Uwodorniony olej roślinny
Butyrospermum Parkii Kondycjonująca skórę, modyfikator lepkości Masło shea
Candelilla Cera Emolient, filmotwórcza Wosk Candelilla
Copernicia Cerifera Cera Emolient, filmotwórcza, kondycjonująca skórę Wosk Carnauba
Cera Alba Emolient, filmotwórcza Wosk pszczeli
Hydrogenated Coco Glycerides Emolient, Kondycjonująca skórę Uwodorniona mieszanina monoglicerydów oleju kokosowego
Mica Środek zmętniający Mika
Hydrogenated Palm Glycerides Emolient, Kondycjonująca skórę Nasycony olej z pestek palmy olejowej
Tocopheryl Acetate Anti-aging, przeciwutleniacz Pochodna witaminy E ‒ przeciwutleniacz, wykazuje aktywność przeciwzapalną, obniża liczbę komórek poparzenia słonecznego, zmniejsza szorstkość skóry, spłyca i skraca zmarszczki. Wykazuje mniejsze działanie niż wolny tokoferol.
CI 77891 Biały pigment
CI 77499 Czarny pigment
CI 77492 Żółty pigment
CI 77491 Czerwony pigment

Ocena preparatu:

Kolor: Naturalny (mam jasną karnację więc idealny dla mnie jest nr. 41), dzięki zastosowaniu pigmentów perłowych rozświetla skórę wokół oczu
Konsystencja: Kredka
Krycie: Dobre, jednak widać na zdjęciach
Zapach: Ledwo wyczuwalny, typowy zapach mieszaniny wosków i olejów
Rozsmarowywalność: Dobra
Tłustość: Prawdopodobnie dzięki zastosowaniu dużej ilości miki, nie pozostawia na skórze tłustej warstwy
Trwałość: Bardzo dobra

ZALETY: zawiera Tocopheryl Acetate, nie zawiera związków  zapachowych często wywołujących uczulenia, nie zawiera konserwantów. Patrząc na efekty krycia zawiera sporą ilość pigmentów.

WADY: jedyne do czego mogłabym się doczepić to zawartość emolientu który może wykazywać, nie musi właściwości komedogenne. Dlatego też polecam stosowanie tego korektora na przebarwienia typu sińce pod oczami lub popękane naczynka.

Cena: 29 zł

Ogólna ocena: Bardzo przyjemny kosmetyk do stosowania. POLECAM

Rady − Nakładanie korektora
  • Do nakładania korektora użyj pędzla lub gąbki. Najlepszym jednak sposobem jest naniesienie korektora ciepłymi dłońmi.
  • Korektor bądź kamuflaż stosuj na podkład a nie pod niego. W czasie aplikacji podkładu i tak zetrzesz korektor z miejsca gdzie powinien on się znajdować.

Przeczytaj także