Peeling cukrowy pod prysznic anti-cellulite

Jakie kosmetyki możesz zrobić w domu?
     W ostatnim czasie wiele portali i blogów zachęca do produkcji kosmetyków samemu w domu z „naturalnych” surowców. Podejście takie jest jak najbardziej słuszne biorąc pod uwagę fakt, że wiesz co jest w twoim kosmetyku. Niemniej jednak nie wszystkie kosmetyki nadają się do samodzielnego zrobienia w domu. Są to kosmetyki, które pozostają na skórze dłuższy czas jak kremy czy balsamy oraz zawierają związki czynne biologicznie. Podczas produkcji kosmetyków w domu nie jesteś w stanie zachować warunków sterylnych a takie są potrzebne aby nie zakazić kosmetyku mikroorganizmami. Kolejnym argumentem przeciwko jest bezpieczeństwo wykonanych samodzielnie kosmetyków a) nie znasz jak mogą ze sobą działać poszczególne składniki kosmetyku oraz nie wiesz czy stosowane przez ciebie związki aktywne nie zmieniają swoich właściwości podczas przechowywania. Jeśli zrobisz kosmetyk i od razu go zużyjesz nie ma zagrożenia ze strony mikroorganizmów gdyż nie zdążą się namnożyć (o ile nie ma ich w surowcach jakich używasz). Produkując krem robisz go zawsze w większej ilości więc nie masz kontroli nad tym czy nie zostanie on zakażony oraz czy składniki czynne biologicznie nie stracą swoich właściwości. Warto więc robić w domu takie kosmetyki, które możesz zużyć od razu po ich sporządzeniu.

Zabiegi ciało
Peeling cukrowy pod prysznic anti-cellulite
Opis: Peeling cukrowy pobudza mikrokrążenie skóry oraz ją oczyszcza, zawarty w nim sok z owoców cytrusowych zawierający kwasy owocowe dodatkowo złuszcza naskórek. Gliceryna jako humektant nawilża skórę a oleje ograniczają ucieczkę wody ze skóry. Po spłukaniu niewielka ilość substancji pozostaje na skórze co przedłuża działanie peelingu.
Co będzie potrzebne:
  1. Płyn do mycia ciała najlepiej dla dzieci bez konserwantów (3 łyżki stołowe), cena ok. 8‒14 zł za butelkę
  2. Olej z winogron, może być także z oliwek (2 łyżki stołowe)
  3. Gliceryna – kupisz ją w aptece cena ok. 2‒3 zł (1 łyżka stołowa)
  4. Sok z owoców cytrusowych ok. pół szklanki ‒ cytryna, pomarańcza lub olejki eteryczne z cytryny, pomarańczy, grejpfruta (3 krople)
  5. Cukier biały, wielkość kryształu zależy od upodobań ( ok. 8 łyżek stołowych)
Wszystkie składniki umieść w szklance w kolejności jak wyżej i wymieszaj łyżeczką. Peeling wmasuj w okolice pośladków i ud (masaż ok. 2 minuty). Spłucz ciepłą ale nie gorąca wodą. Zużyj cały peeling podczas jednego zabiegu. Olejki eteryczne kupuj w aptece lub w sprawdzonych miejscach. Zwróć uwagę na ceny olejków, jeśli każdy olejek z serii kosztuje tyle samo oznacza to, że są oszukane (z każdej rośliny pozyskuje się różną ilość olejku w bardziej lub mniej czasochłonnym procesie, dlatego ich cena nie może być taka sama!!!).

Przeczytaj także