PEELINGI – sekret młodej, gładkiej skóry

oczyszczanie twarzy, peeling, peeling twarzy, peeling enzymatyczny

Peelingi oczyszczają skórę twarzy i ciała, usuwając wierzchnie warstwy naskórka. Uszkodzony naskórek regeneruje się, co skutkuje wygładzeniem, uelastycznieniem skóry i poprawą koloru skóry. Złuszczanie naskórka polepsza możliwość penetracji substancji aktywnych w głąb naskórka.

Domowe zabiegi złuszczania to przede wszystkim peelingi mechaniczne przy użyciu kosmetyków takich jak żele lub emulsje ze ścierniwem jak również gąbek lub szczotek do twarzy. Osoby z cerą suchą lub wrażliwą nie powinny używać tego typu peelingów do twarzy.
Co ciekawe w 2016 r Komisja Europejska poinformowała o możliwości wprowadzenia całkowitego ograniczenia stosowania (od 2017 lub 2019) w produktach kosmetycznych ścierniwa polimerowego ze względu na możliwe zanieczyszczenia wód. Tuż po ukazaniu się informacji duże koncerny kosmetyczne rozpoczęły wdrażane zmian wprowadzając do swych produktów zamiast polipropylenu ścierniwa naturalne takie jak: cukier, sól, czy nasiona. Dlatego też na rynku już teraz w większości znaleźć można te produkty.

Do twarzy i do ciała stosuje się inne peelingi ze względu na grubość ścierniwa oraz składniki kosmetyku np. składnika myjącego.

Do twarzy dla wszystkich, a w szczególności dla osób z cerą wrażliwą, naczyniową czy suchą polecam peelingi enzymatyczne, które złuszczają naskórek dzięki zawartym w nich enzymom proteolitycznym (Protease) czy enzymom zawartym w ekstraktach naturalnych np. Papaine (z papai), Bromelain (z ananasa), Subtilisin czy Bacillus Ferment (z bakterii Bacillus), Hydrolyzed Yeast Protein (z drożdży).
Można je kupić w saszetkach po 5 ml lub w tubkach, zazwyczaj po 75 ml. W celach testu warto kupić najpierw saszetkę, lecz potem raczej polecam zakup większego opakowania gdyż peeling stosuje się dwa razy w tygodniu, aby pielęgnacja była skuteczna (saszetka wystarczy na 1, 2 razy, czyli tydzień po ok 2,5 – 5 zł a większe opakowanie starczające na ok. 1,5 – 2 miesiące za ok. 20 zł.
Polecam do twarzy peelingi AA, Lirene i tołpa

Przeczytaj także