Samoopalające

     Kosmetyki samoopalające to produkty, które po zastosowaniu powodują efekt opalonej skóry. Mechanizm przyciemniania skóry polega na wieloetapowych reakcjach zastosowanych substancji z aminokwasami warstwy rogowej naskórka w wyniku czego powstają produkty o zabarwieniu brązowo-pomarańczowym. W zależności od zastosowanego składnika przyciemnienie skóry jest już zauważalne po godzinie.

     Maksymalne przyciemnienie jest widoczne po 24 h od zastosowania. Na rynku są dostępne produkty zawierające 3 substancje samoopalające: Acetyl Tyrosine, Dihydroxyacetone, Erythrulose. Zabarwienie utrzymuje się od 5‒7 dni i zależy od szybkości eksfoliacji naskórka. Jest to metoda bezpiecznego „opalania się”. O opalaniu przeczytasz w czytaj dalej.

Przeczytaj także

2 komentarze

  1. co sadzisz o samoopalaczach..do twarzy i ciala ? probowalam juz ..dobre sa te z sephory ale drogie…i duzo pracy..teraz po chorobie wygladam jak odbarwiona zaba..nie lepiej w mojej sytuacji isc dwa razy w tygodniu na solar?

    1. Odwiedzin w solarium nie rekomenduje a wręcz odradzam. Najważniejsze w samoopalaczu jest to aby równomiernie rozprowadzić go po powierzchni skóry. Zatem polecam wykonanie peelingu następnie nawilżenie skóry (balsamem nie pozostawiającym grubej, tłustej warstwy na powierzchni skóry), odczekanie aby odparował nadmiar wody z nałożonego balsamu a dopiero następnie okrycie skóry samoopalaczem. Podczas wyboru samoopalaczy warto zwrócić uwagę na samoopalacze w sprayu lub te posiadające w składzie silikony („dimethicone”, „…siloxane”)